33 replies to “Hänger i luften (236/366)

  1. Hur lyckades du med det konstsycket att fånga biet som dessutom är knivskarp ??!!! Du slutar aldrig förvåna mig Anita. Åsså blir du bara bättre och bättre. Vingarna ser ut som skira propellrar och “nosen” som ett landningsställ på ett flygplan som går in för landning! En suverän bild!

  2. Oj vilken härlig bild på det målinriktade biet! Fantastiska skapelser det där…
    Vi har just slungat årets skörd av honung. Det känns inte riktigt bra att ta ifrån dem
    det de har kämpat så för att åstadkomma. Men vi ger ju tillbaka mat så de klarar vintern
    i alla fall.

  3. Makalöst! Hur lyckades du få till en sådan skärpa, nu blir jag livrädd för bin med tanke på gadden, och ögat ser jätteläskigt ut, men så cool bild! Proffsfoto!

  4. Sjukt fin bild! Du måste ha haft helt rätt inställningar för att få så fin skärpa på alldeles rätt ställe. Grattis till en proffsigt komponerad och fotad bild! 😀

  5. Den här är t.o.m ännu bättre bild på lilla biet då du verkligen fångat det i luften! Du inspirerar verkligen med dina fina foton. Dags att plocka fram macrot ☺

Leave a Reply

%d bloggers like this:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star