Ett lyft med hissen så är man i Upper Barrakka Gardens i Valletta.
🙂
Etiketter:
Comments
19 responses to “Lyft (137/366)”
-
Så läckert med de olika materialen som möts i bilden; stålet mot sten. Och så effektfullt med solljuset som kommer in från vänster och lyser upp både hisskonstruktionen och den motsatta bergväggen.
-
Oj, det ser högt ut!
-
Så läckert perspektiv. Högt!
-
Jag sugs in i den här bilden och försöker få grepp på den. Intressant!
-
Gillar verkligen perspektivet nere ifrån och upp. Ser verkligen häftigt ut ! Gillar kontrasterna som möts mellan byggmaterielen. Snyggt med skuggan från hissen. Smart lösning på temat.
Jag blir också lite nyfiken på hur det ser ut där när man väl har åkt hissen upp 🙂 -
Kul perspektiv och gillar ljuset i bilden!
-
Dregel, dregel. Vilken hiss! Älskar sådana “byggnadsverk”. Kul att hissen inte byggdes med ett solitt material utan med ett “metallnät. Gillar förresten perspektivet också 🙂
-
Vilken häftig hiss och så otroligt effektfullt med den hårda kalla hissen mot de varma slitna väggarna.
-
Den hissen är en riktig höjdare.
-
Vilken läcker vinkel på bilden. Gillar de olika materialen. Först såg tornet ut lite som de i KL
-
Läckert och väldigt högt!
-
Härlig vinkel, det gör att jag verkligen ser hur högt det är…
-
Härlig bild med olika kontraster i färg och material. Snygg vinkel och jag får titta flera gånger för “att få till det” :=)
-
Effektfullt perspektiv. Man blir rädd med tanke på att man ska in där. Imponerande.
-
Oj det ser väldigt högt ut! Kul perspektiv du valt, gör lyftet till en riktig höjdare!
-
Vilka kontraster! Läckert ljus och djup+ perspektiv i fotot
-
Läcker bild där man verkligen får en uppfattning om höjden. Svårt ibland med tvådimensionella bilder.
-
Läckert perspektiv – ser högt ut! Snyggt med olika material och fina färger!
-
Blir ju nästan yr bara av att titta på bilden så behöver nog inte åka upp 🙂
Tack för din kommentar